top of page

Kalp Dilinin Temelleri I Nedir?

Şiddetsiz İletişim’le giriş semineri alarak tanıştınız, etkilendiniz aynı zamanda günlük hayatınıza nasıl uygulayacağınız konusunda destek ve cesarete ihtiyacınız varsa, bu program sizin için.

📌Kalp Dilinin Temelleri 1’de niyetim katılanların giriş seminerinde öğrendikleri konularda biraz daha farkındalık geliştirebilecekleri bir alan yaratmak.

📌 Şiddetsiz İletişim yaşamaya niyet koyan bir grubun birlikte öğrenme yolculuğunda kendi öğrendiklerimi katılanların hizmetine sunmak.

📌Empati ve kendime empati kaslarımızı geliştirirken hayatı zenginleştirecek adımlar atabilmek için birbirimizi destekleyecek becerilerimizi birlikte geliştirmek.

Konu Başlıkları:

📌Şiddetsiz İletişim’in Özü ve Temelleri      
📌  Şefkati engelleyen iletişim biçimleri        
📌  Dört adıma giriş: Duygu                        
📌  İhtiyaç                                                      
📌  Gözlem                                                      
📌  Rica                                                        
📌  Empatiye giriş                                        
📌  Kendime Empatiye giriş                        
📌  Konforsuz duygularla baş etme: Öfke, utanç, suçluluk, kızgınlık
📌  Bir mesajı 4 duyma biçimi (Çakal ve Zürafa)                                      
📌  Kendimi desteklemek (önceki çalışmalarda derinleşme)          
📌  Takdir ve Şükranın Gücü                        
📌  Öz değerlendirme ve Ricalar

Kimler Katılabilir?

Marshall Rosenberg’in Şiddetsiz İletişim yaklaşımına giriş semineri aldınız ve bu yolculuğa devam etmek istiyorsanız, bu seminer ikinci adımınız olabilir.

Kalp Diline Giriş Semineri'ne ya da Şiddetsiz İletişim topluluğundan herhangi bir arkadaşımızın iki günlük (yüz yüze/online) ya da 8 online buluşmalık giriş semineri niteliğindeki eğitimini tamamlamış ve devam etmek isteyenler; daha önce çeşitli Şiddetsiz İletişim yıllık seminerlerine katılmış ve Kalp Dili yaklaşımını merak edenler; Şiddetsiz İletişim yaşama niyetiyle birlikte öğrenmek isteyen bir grubun parçası olmak isteyen herkes Kalp Dilinin Temelleri-1 online seminerine katılabilir.

Katılım belgesi veriyor musunuz?

Evet. Katıldığınız buluşmaların başlıklarını ve saatleri belirtilerek katılım belgesi hazırlayacağım ve size adınıza özel soft kopya olarak ileteceğim.

Bilmenizde Fayda Var: Bu seminerde yapılacak çalışmalar terapi niteliği taşımaz ve terapinin yerine geçmez. Kendinizin veya başkalarının zor olaylar hakkında konuşmasının sizi istemediğiniz biçimde etkileyeceğini düşünüyorsanız, bu seminer size göre olmayabilir. Paylaştığımız süreçlerin ve bilgilerin yolculuğunuzda işinize yarayacağını ummakla birlikte, aşırı psikolojik zorlukları destekleyecek kaynaklara sahip değiliz.

bottom of page