top of page

Şiddetsiz İletişime Giriş Eğitimi

Günlük hayatta sesinizi duyurmaya çalışırken işlerin daha da sarpa sarmasından bıktınız ve kendinizle de başkalarıyla da huzur bulmak, barış için gücünüzü toplamak ve bir adım atmak istiyorsanız benim hayatımı zenginleştiren Şiddetsiz İletişim'le tanışmanızı çok isterim.

📌Kalp Diline Giriş Semineri'nde niyetim katılanların şefkati engelleyen iletişim biçimlerinin farkına kendilerinin varabilecekleri, iletişim seçimleri yapmak için ilham alabilecekleri bir alan yaratmak.

📌Her buluşmada adım adım Şiddetsiz İletişim'in özü, günlük hayata nasıl uygulayabileceğiniz konusunda egzersizler aracılığıyla öğrendiklerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

📌Dileğim, grupla birlikte çalışarak Şiddetsiz İletişim'in dört adımına yoğunlaşarak, bunu gündelik hayatta uygulamak için sizi cesaretlendirmek.

Konu Başlıkları:

Marshall Rosenberg'in Şiddetsiz İletişim sürecinin temellerini öğrenmeye yönelik olarak tasarlanan Giriş Semineri'nde  ele alacağımız konu başlıkları şöyle:

Kendime şefkatimi engelleyen düşünme/iletişim biçimleri ve Şiddetsiz İletişim'in dört temel adımına giriş
Şiddetsiz İletişim ve Duygularım
Şiddetsiz İletişim ve İhtiyaçlarım
Şiddetsiz İletişim ve Gözlemin bana hediyeleri
Şiddetsiz İletişim ve Kendimden, Başkalarından Rica edebilmenin yolları
Şiddetsiz İletişim'in 4 adımıyla empatiye giriş
Şiddetsiz İletişim'in 4 adımıyla kendime empati
Şükran ve Takdir 

Kimler Katılabilir?

Kendisini anlamak, kendisini gerçekleştirmek, kendisi değişirken, diğerleriyle özenli bağlantı kurmak isteyen ve kalbinde toplumsal barış özlemi taşıyan herkes.

Bilmenizde Fayda Var: Bu seminerde yapılacak çalışmalar terapi niteliği taşımaz ve terapinin yerine geçmez. Kendinizin veya başkalarının zor olaylar hakkında konuşmasının sizi istemediğiniz biçimde etkileyeceğini düşünüyorsanız, bu seminer size göre olmayabilir. Paylaştığımız süreçlerin ve bilgilerin yolculuğunuzda işinize yarayacağını ummakla birlikte, aşırı psikolojik zorlukları destekleyecek kaynaklara sahip değiliz.

bottom of page