top of page

Kalp Dili Derinleşme Programı Nedir?

Şiddetsiz İletişim yolculuğunda sık sık birbirimize yaptığımız bir espri var: “Bu soğanın cücüğü nerede?” Kalp Dili Derinleşme programında biraz daha kendimizi anlamak, anladıkça başkalarıyla da empatik bağları geliştirmek üzere derinleşeceğiz. 

📌Kendine mevcudiyet becerileri geliştirmek

📌Konforsuz duygulara daha yakından bakmak (Öfke, utanç, suçluluk, haset, kıskançlık) ve bunların güç ile ilişkisini kavramak

📌Tetiklenme mekanizmalarını anlamak ve seçim özgürlüğüne doğru yeni adımlar atmak

📌Grupla birlikte öğrenmek, büyümek, gelişmek

Konu Başlıkları

Kalp Dili Derinleşme Programı'nda, aşağıdaki başlıkları içerecek çalışmalar sürdüreceğiz;

1. Şiddetsiz İletişim’de güç ve imtiyaz farkındalığı. (Hayır demek, duymak ve evet’le ilişkimiz)
2. Konforsuz duyguların hediyeleri (öfke, garez, utanç, suçluluk)
3. Düşman imgelerini dönüştürmek
4. Hayatı zenginleştirecek olanı istemek: Rica
5. Kendini dürüstlükle ifade        

 

Kimler Katılabilir?

En az 80 saat online ya da 10 gün yüz yüze Şiddetsiz İletişim seminerine aktif olarak katılmış, Şiddetsiz İletişim öğrenmek ve yaşamak niyetiyle dolu herkes.

Katılım belgesi veriyor musunuz?

Evet. Katıldığınız buluşmaların başlıklarını ve saatleri belirtilerek katılım belgesi hazırlayacağım ve size adınıza özel soft kopya olarak ileteceğim.

Bilmenizde Fayda Var: Bu seminerde yapılacak çalışmalar terapi niteliği taşımaz ve terapinin yerine geçmez. Kendinizin veya başkalarının zor olaylar hakkında konuşmasının sizi istemediğiniz biçimde etkileyeceğini düşünüyorsanız, bu seminer size göre olmayabilir. Paylaştığımız süreçlerin ve bilgilerin yolculuğunuzda işinize yarayacağını ummakla birlikte, aşırı psikolojik zorlukları destekleyecek kaynaklara sahip değiliz.

bottom of page